Рецензування

Рецензування 

 

Автори подають свої статті до редакції за допомогою веб-інтерфейсу сайту.  

Кожна стаття, що подається в журнал СТЕЕ, направляється на рецензування.  

Редактор інформує авторів про процес представленої статті електронною поштою. Кожен автор може також звернутися до редактора через систему подання персонального кабінету на сторінці веб-сайту журналу. 

Експертний огляд є критичним елементом публікації та одним з головних заходів наукового процесу. Завданням рецензування є сприяння відбору поданих рукописів до видання. Експертна оцінка виконує такі функції: 

  • оцінка відповідності рукопису тематиці журналу; 
  • перевірка рукопису на наявність плагіату; 
  • оцінка відповідності підготовки рукопису правилам оформлення та видання у науковому журналі; 
  • оцінка якості рукопису с точки зору науково-практичного рівня та наявності особистого внеску у дослідження, які виносяться до оприлюднення;  
  • винесення рекомендацій щодо поліпшення авторських рукописів. 

 

На процедуру рецензування відводиться термін до 4 тижнів.  

 

Журнал СТЕЕ дотримується політиці «сліпого рецензування», одним із ключових моментів якого є подання рецензенту статті на експертну оцінку без надання інформації про авторів та їх афіліації. 

 Якщо автор отримав зауваження від рецензента з рекомендаціями щодо доопрацювання, то після переробки стаття проходить повторне рецензування. 

 Датою надходження рукопису до редакції вважається дата проходження рецензування та отримання редакцією її остаточного варіанту.   

Якщо автор не відповідає на зауваження рецензента протягом двох місяців, стаття знімається з розгляду. 

 Автор статті несе відповідальність за порушення авторських прав та недотримання вимог щодо стандартів оформлення наукових робіт. 

 Автор та рецензент несуть рівну відповідальність за достовірність наданого у рукописі матеріалу, науково практичний рівень та зміст рукопису.  

 

РЕКОМЕНДАЦІЇ РЕЦЕНЗЕНТУ 

Рекомендації підготовлено за матеріалом "Рекомендації рецензенту від Elsevier" [https://www.elsevier.com/reviewers/how-to-review#begin] 

 

Перед початком рецензування 

  1. Чи відповідає стаття вашій сфері знань? Приймайте статтю до рецензування лише якщо вважаєте, що можете надати якісний відгук.
  2. Чи є у вас потенційний конфлікт інтересів? Повідомте про це редактору.
  3. Чи маєте Ви час? Рецензування може бути дуже трудомістким – перш ніж взяти на себе зобов’язання, переконайтеся, що Ви зможете вкластися у призначений редакцією термін.

 

Процес рецензування 

  1. Конфіденційність. Якщо ви приймаєте матеріали на рецензування, Ви повинні розглядати їх як конфіденційні документи. Це означає, що Ви не можете ділитися ними з ким-небудь без попереднього дозволу редактора. Оскільки рецензування є конфіденційним, Ви також не повинні ділитися інформацією про рецензію з ким-небудь без дозволу редакторів і авторів.
  2. Етика. Якщо у вас є підозри, що стаття є суттєвою копією іншої роботи, повідомте про це редактору, максимально докладно процитувавши попередню.
  3. Унікальність. Чи є стаття досить оригінальною і цікавою для публікації? Вносить вона якийсь внесок в канон знань? Чи відповідає стаття стандартам, яких дотримується журнал? Чи є досліджувані питання важливими? Чи існують огляди в даній області? Якщо дослідження вже було розглянуто раніше, передайте посилання на такі роботи редактору.
  4. Структура статті. Автори повинні дотримуватися Правил оформлення рукописів, пропонованих журналом. Якщо є значні відмінності, вам слід вказати це в рецензії. Відзначте також наступні моменти:
  • Назва. Чи зрозуміло заголовок описує статтю?  
  • Анотація. Чи відображає анотація зміст статті?  
  • Вступ. Чи чітко позначена досліджувана проблема? Чи описано в статті методи досліджень? Чи описує вступ в точності те, чого автор сподівався досягти? Якщо стаття будується на попередньому дослідженні, чи працюють відсилання належним чином? Чи не були упущені якісь важливі роботи?  
  • Рисунки і таблиці. Чи інформують читача рисунки і таблиці? Чи точний опис дають рисунки? Чи є вони однаковими за стилем?  
  • Результати. Автор повинен на словах пояснити, що нового він отримав у ході виконання досліджень. Вони повинні бути зрозуміло згруповані і мати логічну послідовність. Встановіть, чи був проведений належний аналіз отрианих результатів?  
  • Висновки. Чи підтримуються результатами заяви в даному розділі, як результати співвідносяться з більш ранніми дослідженнями?  
  • Мова. Якщо стаття є неякісною через наявність в ній граматичних помилок, відзначте це в рецензії.  

  

Завершення рецензування і надання рецензії. 

Надання рецензії виконується через підготовлену редакцією форму. Обов’язково заповните поле з коментарем для редакції. Автор побачить лише коментарі, які Ви зробили спеціально у полі «коментар для автора». Поясніть вашу точку зору так, щоб автори були здатні у повній мірі зрозуміти надані зауваження та коментарі. Завершите форму рецензування однією за наступних відповідей: 

  • прийняти без виправлень; 
  • прийняти з виправленнями (незначними або значними); 
  • відхилити з можливістю доопрацювання; 
  • відхилити без можливості повторного подання такого ж самого рукопису. 

 

Остаточне рішення щодо прийняття або відхилення того чи іншого рукопису приймає редколегія на основі висновків рецензентів та, вразі необхідності, спілкування з автором.