Підвищення контрасту зображення об’єктів в активній оптико-електронній системі з динамічною спектральною обробкою оптичного випромінювання
Ключові слова:
узгоджена фільтрація, активна оптико електронна система, динамічна спектральна обробка, підвищення контрасту, багатоспектральне випромінювання, спектральні характеристики.Анотація
У цій статті обговорюється метод підвищення контрасту зображень в оптико-електронній системі, що працює на основі активної динамічної спектральної узгодженої фільтрації. Принципи побудови активних оптико-електронних систем з узгодженої фільтрації полягають у тому, що в оптичній системі в якості джерел випромінювання використовується набір керованих по амплітуді джерел випромінювання працюючих в різних ділянках спектрального діапазону. Істотно, що енергетичний склад сигналів управління світловим випромінюванням формуються на основі апріорних відомостей про характеристики цілі і фону, таким чином, щоб зменшити величину спектральних складових оптичного сигналу відбитого від поверхні що належить фону та з мінімальним ослабленням інтенсивності сигналу що належить об’єкту. Метод передбачає наявність набору апріорних відомостей про спектральні характеристики фону і об’єкта для формування апаратної функції управління амплітудою джерел випромінювання. Зроблено аналіз математичних і фізичних аспектів систем з динамічною спектральною обробкою оптичного випромінювання активного типу. Показано, що активну оптико електронну систему з динамічної спектральною обробкою можна розглядати як аналоговий процесор для обчислення скалярного добутку вектора на вектор. Розроблено структурну схему оптико-електронної системи з динамічною спектральною обробкою оптичного випромінювання при активному формуванні інформаційного поля в інтересах підвищення контрасту зображення об’єкта.
Посилання
[2] L.F. Kupchenko, O.A. Goorin, V.D. Karlov, A.V. Ponomar, A.C. Rybiak and A.O. Natarova. Active electro-optical system with dynamic spectral processing of optical radiation. 2019 IEEE 8th International Conference on Advaced Optoelectronice and Lasers (CAOL) Sozopol , Bulgaria 2019, pp. 489–492.
[3] Melissa L. Nischan, Rose M., Joseph C. Libby and John P. Kerekes. Active Spectral Imaging // Lincoln Laboratory Journal. – 2003. – V. 14, n. 1. – P. 132–144.
[4] Kupchenko L.F., Ryb'yak A.S., Gurin O.A. Dinamicheskaya spektral'naya fil'traciya signalov v optiko-ehlektronnykh sistemakh obnaruzheniya ob"ektov // Radiofizika i ehlektronika. 2017. – T. 22, №4. – S. 39–48.
[5] Rozensher EH., Vinter B. Optoehlektronika. Per. s franc. Izd-vo Tekhnosfera. – 2004. – 591 s.
[6] Kupchenko L.F., Slabunova N.V, Gurin O.A. Akustoopticheskij processor v optiko-ehlektronnoj sisteme obespechivayushchij dinamicheskuyu spektral'nuyu fil'traciyu // Prikladnaya radioehlektronika. – 2016. – T. 15, № 4. – S. 359–361.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).